В петия кръг на Бундеслигата Аугсбург отново загуби на своя стадион "SGL Арена" срещата си с Байер (Леверкузен). Припомняме, че миналия сезон "аспирините" биха на два пъти съперника с по 4:1, а снощи се наложиха „само" с 3:1. Леверкузен поведе на Аугсбург още в 7-ата минута с гол на Щефан Кислинг. В 39-ата минута снажният бранител Филип Волшейд удвои преднината, а секунди преди почивката дойде ред и на национала Андреас Шурле да покаже класата си - 0:3.

През второто полувреме домакините се разиграха, но усилията им стигнаха само за почетно попадение. В 51-ата минута Тобиас Вернер фиксира крайния резултат - 1:3. Това всъщност бе първият гол за Аугсбург у дома от началото на сезона. Тимът от Вайнцирл е последен във временното класиране с 1 точка, а Байер е осми със 7 т.

Хановер пък влезе в Топ 3 на Бундеслигата, след като победи категорично Нюрнберг с 4:1.

В една от най-вълнуващите срещи от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) и Хамбургер завършиха наравно 2:2. Борусия игра с 10 души от 53-ата минута, когато Щранцъл бе изгонен. Ван Дер Ваарт пък пропусна отсъдената дузпа.

Резултатите:

Борусия (М'гладбах) - Хамбургер 2:2

0:1 Ван дер Ваарт (23), 1:1 Щранцъл (39), 1:2 Рудневс (45), 2:2 Домингес (90)

Щутгарт - Хофенхайм 0:3

0:1 Усами (5), 0:2 Жоселу (47), 0:3 Йонсон (58)

Хановер - Нюрнберг 4:1

1:0 Щиндъл (21), 2:0 Хюсци (29), 3:0 Я Конан (52), 4:0 Я Конан (64), 4:1 Чандлър (73)

Фрайбург - Вердер 1:2

1:0 Шмидт (36), 1:1 Акпала (47), 1:2 Хънт (59)

Аугсбург - Байер (Леверкузен) 1:3

0:1 Кислинг (7) 0:2 Волшейд (39), 0:3 Шюрле (44), 1:3 Вернер (51).