Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах), който се представя изключително добре в първенството на Германия претърпя тежко разочарование в турнира за Купата на страната. В полуфинален двубой той беше отстранен от третодивизионният Арминия (Билефелд) след изпълнението на дузпи.

Редовните 90 минути на "Шуко Арена" завършиха при 1:1. Юнглас откри за Арминия след попадение в 26-ата минута, а Крузе изравни в 32-ата минута след точно реализирана дузпа. Този резултат не се промени и след продълженията. При дузпите домакините бяха по-точни и спечелиха с 5:4.

Така Арминия защити репутацията си на убиец на гиганти, след като отстрани в предишните кръгове още два отбора от елита на Германия - Херта Берлин и Вердер Бремен.