Байерн продължава безжалостното си властване в Бундеслигата. В мач от 15-ия кръг, баварците смазаха като гости със 7:0 един от най-големите си съперници през 90-те години - Вердер.

С успеха Пеп Гуардиола и ко увеличиха аванса си на върха в класирането пред преследвачите Дортмунд и Леверкузен, които играят един срещу друг по-късно днес.

Головата фиеста на „Везерщадион" започна в 21-ата минута с автогол. Рибери получи пас отляво, елиминира Фриц и центрира остро в пеналта, където Лукимия подложи крак и вкара топката в собствената си врата.

Байерн удвои преднината си само 6 минути по-късно. Тони Кроос центрира и Ван Буйтен с глава се разписа за 0:2.

Мачът на практика свърши още в 38-ата мин. Мюлер мина като на парад през отбраната на Вердер и видя оставения непокрит Рибери, за който не беше проблем да направи резултата класически - 0:3 още преди почивката.

След нея обаче баварците не спряха. В 60-ата мин Манджукич също се разписа, след като получи пас на празна врата от Рибери. Томас Мюлер покачи на 0:5 след подаване на Гьотце в 68-ата, а в 82-ата французинът наниза още един гол, след страхотна атака на гостите, преминала през Алаба и Писаро.

В последната минута Гьотце оформи крайното 0:7 след самостоятелен пробив и точен шут в долния ъгъл.

Вердер - Байерн 0:7

0:1 Лукимия (21'-авт)

0:2 Ван Буйтен (27')

0:3 Рибери (38')

0:4 Манджукич (60')

0:5 Мюлер (68')

0:6 Рибери (82')

0:7 Гьотце (90')

Вердер: Волф, Калдирола, Лукимия, Гарсия, Гебре Селбасие, Фриц, Макиади (Баргфред - 61'), Хънт (Йълдъръм - 72'), Елиа, Ди Санто (Екичи - 63'), Петерсен

Байерн: Нойер, ван Буйтен, Боатенг (Данте - 62'), Рафиня, Алаба, Тиаго Алкантара (Писаро - 76'), Кроос (Кирхоф - 70'), Гьотце, Рибери, Мюлер, Манджукич