Байер (Леверкузен) показа при победата си с 5:1 над норвежкия Молде, че има дълбочина в състава си, което прави треньора Шаби Алонсо оптимист, че отборът може да преодолее отсъствието на няколко основи играчи, които ще участват на Купата на африканските нации.

Шампионатът на Африка в Кот д'Ивоар е насрочен за 13 януари - 10 февруари, като Леверкузен ще изиграе шест мача през този период.

Леверкузен е непобеден във всички турнири през този сезон, като спечели 20 от своите 23 мача. Отборът е начело в Бундеслигата, класира се на 1/8-финалите на Лига Европа и достигна до четвъртфиналите за Купата на Германия.

Петима основни футболисти се очаква да играят на африканския турнир и ще пропуснат няколко ключови мача в Бундеслигата срещу РБ Лайпциг и шампиона Байерн Мюнхен плюс двубоя за Купата срещу Щутгарт, насрочени за тези седмици.

Виктор Бонифейс и Нейтън Тела от Нигерия, Едмонд Тапсоба от Буркина Фасо, Одилон Косуну от Кот д'Ивоар и Амин Адли от Мароко може да отсъстват за известно време, но Алонсо не е притеснен от този факт.

"Няма да плача. Не искам да се изкарвам жертва. Имаме достатъчно играчи", каза той след победата в Лига Европа срещу Молде.

Алонсо даде почивка на няколко звезди в четвъртък и пусна в игра третия вратар Никлас Ломб, 18-годишният Ноа Мбамба се отличи с асистенция, а Кен Изекор стана най-младият германец в историята на Лига Европа на 16 години.

"Винаги сме казвали, че имаме много, много добри играчи. Отборът се забавлява на терена", каза спортният директор Симон Ролфес.

Байер (Леверкузен) - Молде 5:1 в мач от Лига Европа