Борусия (Мьонхенгладбах) победи Вердер с 3:1 като гост в мач от 11-ия кръг на Бундеслигата и се доближи на точка от лидера във временното класиране Борусия (Дортмунд). Малко по-късно днес "жълто-черните" се изправят срещу Байерн (Мюнхен).

В герой за "жребчетата" се превърна Аласан Плеа. Нападателят реализира хеттрик. Французинът откри резултата в края на първото полувреме, а в началото на втората част добави още две попадения.

Почетният гол за "бременските музиканти" бе дело на Нури Шахин в 59-ата минута.

В друг мач от кръга Хофенхайм победа с 2:1 Аугсбург. През първото полувреме голове не паднаха. В 65-ата минута Андрей Крамарич даде аванс на зинсхаймци. Четири минути по-късно Алфред Финбогасон изравни.

В 85-ата минута Рийс Нелсън донесе успеха на Хофе. Тимът на Юлиан Нагелсман излезе на 5-о място с 19 пункта.