ПСЖ победи с 2:0 като гост Троа в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Лидерът в класирането показа страхотна игра и пълна доминация през цялата среща, като двата гола са най-малкото, което домакините можеха да получат.

Въпреки тоталния си натиск, "принцовете" отбелязаха първия си гол едва в началото на второто полувреме, след като в 47-та минута Ди Мария се възползва от перфектен пас на Дракслер в коридор и успя да преодолее стража на домакините за 0:1.

Снимка 343472

Източник: twitter.com/PSG

ПСЖ продължи да е пълен господар на терена и в 77-та минута Кристофер Нкунку оформи крайния резултат. 20-годишният халф успя да се възползва от подаване на Дани Алвеш и реализира втория гол.

Така ПСЖ събра 74 точки и продължава да е на 14 точки пред Монако, докато Троа падна на 18-то място с 28 пункта и вече се намира в зоната на изпадащите.

ТРОА - ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН 0:2

0:1 Ди Мария (47"), 0:2 Нкунку (77")