Лил е новият шампион на Франция! "Кучетата" победиха с 2:1 като гости Анже в мач от последния кръг на Лига 1 и триумфираха с титлата. Точни за победителите бяха Джонатан Дейвид (10) и Бурак Йълмаз (45+1). За домакините се разписа Анжело Фулгини в продължението на срещата.

Така Лил събра 83 точки и изпревари с една хегемона от последните години ПСЖ.

Срещата в Анже започна отлично за Лил. Още в 10-ата минута Ренато Санчес намери Дейвид на отлична позиция и канадецът вкара за 0:1.

В края на първата част Бернардони извърши нарушение в наказателното поле срещу Дейвид. Лил получи дузпа. Зад топката застана Бурак Йълмаз, който не сбърка за 0:2.

През втората част "кучетата" владееха инициативата в мача. Едва в продължението Фулгини върна един гол, но домакините нямаха сили за нещо повече.

Така Лил триумфира с титлата в Лига 1.

Втори останаха богаташите от ПСЖ. "Принцовете" спечелиха гостуването си на Брест с 2:0. Тимът обаче остана с точка по-малко от "кучетата".

Снимка 532038

Източник: Twitter

В 19-ата минута Неймар нацели гредата от дузпа. В 37-ата минута Ромен Фавр прати топката в собствената си врата след центриране от корнер.

Крайният резултат оформи Килиан Мбапе в 71-ата минута.

Третата позиция в крайното класиране остана за Монако, които ще участват в квалификациите за Шампионската лига.

Лион и Марсилия ще участват в Лига Европа, докато Рен ще играе в Лига на Конференциите.

Ним и Дижон изпадат, а Нант ще играе плейоф за оцеляване.