Рен отстрани Олимпик (Марсилия) с 4:2 след изпълнение на дузпи и се класира за 1/4-финала за Купата на Лигата. В редовното време двата тима завършиха при равен резултат 2:2.

ПСЖ изпраща оферта за Ян Облак

ПСЖ със зимна офанзива за Ян Облак

Вратарят готов да напусне Атлетико (Мадрид)

Костас Митроглу даде преднина на гостите в 13-ата минута, но още в 23-ата Бенжамен Андре изравни. В 57-ата пък Уахби Хазри удвои в полза на Рен. В 80-ата минута Валер Жермен изравни за 2:2 и вкара мача в продължения.

През тези 30 минути обаче не паднаха никакви голове, заради което победителят бе решен след изпълнение на дузпи. За домакините единственият пропуск бе на Желен, докато за Марсилия грешки допуснаха Сар и Окампос.

Буригод вкара решителната последна дузпа и домакините се класираха за следващата фаза на надпреварата.