Рен постигна пета поредна победа във френската Лига 1, след като се наложи у дома с 3:0 над Монпелие в среща от 13-ия кръг.

Тимът от Бретан до голяма степен реши всичко в двубоя още в началото на първото полувреме, когато стигна до два гола. Мартен Терие даде преднина на домакините в 15-ата минута, а след още осем Арно Калимуендо покачи на 2:0.

Рен продължи да доминира до края на първото полувреме, а през второто гостите от Южна Франция все пак успяха да се активизират. Това обаче отвори пространства в отбраната им и пет минути преди края Терие комбинира с Амин Гуири, който оформи крайното 3:0.

С победата Рен събра 27 точки, с които заема трето място в класирането, докато Монпелие, който допусна пета поредна загуба, е на 14-о място с 12 точки.

Друг от фаворитите за челните места - Монако, също постигна домакинска победа. На стадион "Луи Втори" в Княжеството Монако се наложи с 2:0 над последния в класирането Анже.

Уисам бен Йедер пропусна дузпа за монегаските преди почивката, но това не се оказа фатално. В 54-тата минута Бреел Емболо откри за домакините след подаване на Вандерсон, а в 70-ата минута Александър Головин оформи крайното 2:0.

След победата Рен има 27 точки и се намира на четвъртото място в класирането на първенството, докато Монпелие е на 14-а позиция с 12 пункта.

В другите два мача този следобед Нант и Клермон приключиха 1:1, а Брест и Реймс завършиха 0:0.

ПСЖ победи Троа с 4:3

Меси, Мбапе и Неймар избухнаха и донесоха победата на ПСЖ над Троа в мач със 7 гола