Шампионът Пари Сен Жермен спечели първи трофей през новата 2024 година, след като след като победи с 2:0 Тулуза в двубоя за Суперкупата на Франция. Резултатът в срещага откри Канг-Ин Лий още в 3-тата минута, а Килиан Мбапе удвои в 45-ата. Така ПСЖ спечели рекордна 12-а Суперкупа на Франция при 17-о си участие в тази надпревара, като това бе и първо отличие за наставника на парижани Луис Енрике. Френските шампиони продължиха доминацията си, след като са носители на трофея в десет от последните единадесет случая. Тулуза пък не игра никак лошо и пропусна доста положения, които бяха спасени от перфектния Джанлуиджи Донарума.

Статистиката логично е на страната на ПСЖ, който има седем победи и две равенства в последните девет мача между двата отбора, а Тулуза за последно печели срещу съперника си през далечната 2016 г. с 2:0.

Още с първата си атака ПСЖ откри резултата. Уарен Заир-Емери центрира отляво, а Усман Дембеле прати добър успореден на голлинията пас, който бе засечен от Канг-Ин Лий - 1:0 за шампионите в 3-тата минута. Домакините продължиха да играят по-добре, като изпълниха и няколко корнера пред вратата на гостите. Именно за Тулуза обаче бе следващото чисто положение в мача. Габриел Суазо направи двойно подаване с Арон Дьонум и излезе очи в очи с Донарума, но ножичния му удар не уцели вратата на парижани. В 31-вата минута Брадли Баrкола проби опасно отляво и се озова очи в очи с Гийом Ресте, но стражът на Тулуза спаси. Минута по-късно пък Усман Дембеле навлезе по другото крило, но шутът му бе неточен. В 34-тата минута пък Люка Ернандес проби отново по левия фланг и подаде, но ударът на Ашраф Хакими бе блокиран, а в следващата атака Канг-Ин Лий пробва атрактивна задна ножица, завършила в ръцете на Ресте,

Противно на смазващото превъзходство на ПСЖ обаче, Тулуза бе много близо да изравни резултата в 37-ата минута. Тайс Далинга получи добра топка в наказателното поле на домакините и веднага стреля, а Джанлуиджи Донарума успя да избие топката, която се удари и в страничната греда. В 45-ата минута дойде моментът на Килиан Мбапе. Суперзвездата на френския футбол се впусна в индивидуален рейд, преодоля няколко защитници на Тулуза и с бомбен шут не остави никакви шансове на стража на гостите - 2:0 за ПСЖ.

Втората част започна с много добри шансове за Тулуза, като Кристиан Касерес и Тайс Далинга се озоваха на добри позиции, но ударите им бяха неточни, В 56-ата минута пък Ашраф Хакими нацели страничната греда на гостите след пряк свободен удар. След десетина минути Тулуза имаше ново чисто положение в мача, когато Вансан Сиеро отправи опасен ножичен удар, но Донарума се намеси с вещина. Лошата новина за домакините бе контузията на Милан Шкриняр в 70-ата, като той бе принудително заменен от новото бразилско попълнение Лукас Бералдо, който дебютира за ПСЖ. Четири минути по-късно интригата в мача окончателно можеше да приключи, но резервата Марко Асенсио не успя да реализира трети гол, след добро извеждащо подаване на Хакими.