Звездата на Пари Сен Жермен - Килиан Мбапе беше в основата на победата с 4:1 над Орлеан на 1/16-финалите за Купата на Франция.

Нападателят на парижани отбеляза два от головете във вратата на третодивизонния тим, а освен това асистира за попаденията на Гонсало Рамош и младата надежда Сени Маюлу, за когото това беше дебютен гол с екипа на френския гранд.

В 16-ата минута Коло Муани комбинира с Мбапе, който се ориентира бързо в наказателното поле и прати топката в мрежата. Футболистите на Орлеан опитаха няколко интересни контри и използваха всяка възможност да шутират към вратата на Навас.

След час игра бранител на домакините докосна топката с ръка в наказателното поле и ПСЖ получи дузпа. Зад топката застана Мбапе, който без проблеми удвои преднината на своя отбор. В 72-ата минута Мбапе центрира перфектно към връхлитащия Гонсало Рамош и португалецът се разписа с глава.

17-годишният Маюлу се появи на мястото на Фабиан Руис в 81-ата минута, а братът на Килиан Мбапе - Итън, влезе вместо Лукас Бералдо. Малко преди последния съдийски сигнал Никол Сен Руф върна едно попадение след центриране от корнер и зарадва феновете на Орлеан. До края остана време Килиан Мбапе да подаде на Маюлу и той елегантно да прехвърли стража на домакините за финалното 4:1.

Луис Енрике: Притеснявам се за здравето на играчите