Пари Сен Жермен записа победа №11 през този сезон, след като у дома не остави никакъв шанс на Страсбург, разгромявайки го с 4:0. Въпреки триумфа, момчетата на Томас Тухел са на непривичното за тях трето място. С точка по-малко от временните лидери Лион и Лил.

Резултатът бе открит от 18-годишния Тимоти Пембеле.

През втората част ПСЖ продължи да диктува темпото на игра, макар че Страсбург имаше няколко положения да възстанови равенството.

Снимка 511171

Източник: EPA/БГНЕС

Парижани се развихриха в заключителните минути и бързо решиха мача в своя полза. В 80-ата минута Анхел ди Мария намери с чудесен пас Килиан Мбапе в наказателното поле. Нападателят овладя и вкара за 2:0. В 88-ата минута Идриса Гей също матира Кавашима и покачи на 3:0, а крайният резултат оформи Мойс Кийн в добавеното време на срещата.

В следващия кръг ПСЖ гостува на закъсалия Сент Етиен. Страсбург домакинства на Ним.