Отборът на Пари Сен Жермен се поздрави с класически успех в дербито срещу Ница. Въпреки отсъствието на наказания Неймар, селекцията на Унай Емери не остави никакви съмнения в своята по-голяма класа и получилото се 3:0 бе най-малкото, с което се измъкна хитът от миналогодишния сезон на Лига 1.

Победата остави "принцовете" на върха с актив от 29 точки. Столичани имат 7 повече от втория Монако, който обаче и с мач по-малко. Загубата пък бе трета поредна за Ница и "орлите" вече са опасно близо до зоната на изпадащите.

Снимка 320446

Източник: twitter.com/ogcnice

Тон за триумфа на "Парк де Пренс" тази вечер даде Единсон Кавани с гол още в 3-ата минута. Анхел Ди Мария центрира на близката греда, където нападателят на ПСЖ скочи смело с главата напред и безпощадно наказа съперниковия вратар за 1:0.

Уругвайският голмайстор продължи със своя терор и удвои преднината на ПСЖ в 31-ата. Намиращият се под пара Анхел Ди Мария хвърли уникален пас зад отбраната за Кавани, който сам срещу Бенитес реализира елегантно.

Крайното 3:0 бе оформено в 52-ата, когато Кавани свали с глава за някой измежду Ди Мария и Дани Алвеш. Миг преди един от изброените да отбележи обаче, защитникът на Ница - Данте им "открадна" попадението, вкарвайки си злощастен автогол.

Снимка 320445

Победата за парижани можеше да бъде и още по-внушителна, ако в 58-ата минута детето-чудо Килиан Мбапе не бе ударил дясната греда.

В следващия кръг на ПСЖ ще има непредсказуемо гостуване на Анже, докато Ница ще се опита да сложи край на лошата си серия срещу Дижон.