Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналната фаза от надпреварата в турнира за Купата на Лигата във Франция.

Столичният гранд надигра Орлеан с 2:1 като гост. Кавани и Диаби бяха точни за шампионите от Париж, а за домакините точен бе Лопи.

През първата част на двубоя домакините създадоха няколко доста изгодни положения пред вратата на Ареола Орлеан не успя да се разпише. При една отлична атака Ди Мария изведе добре Кавани, който съумя да прехвърли с елегантен удар вратаря Рено.

Снимка 325796

Източник: twitter.com/PSG

През втората част домакините стигнаха до изравняването като Лопи матира Буфон, който се появи на почивката.

Девет минути преди последния сигнал в мача, Диаби се възползва от пас на Дракслер и донесе успеха на ПСЖ, който вече е на 1/4-финалите в турнира.