Пари Сен Жермен постигна класическа победа над Монпелие с 3:0 в първи мач от 11-ия кръг на Лига 1. С този успех парижани се изкачиха на първото място във временното класиране с актив от 24 точки, на две пред Ница, който обаче е мач по-малко. Монпелие е 11-и с 11 точки.

ПСЖ излезе напред в резултата още в десетата минута, когато Ашраф Хакими намери Канг-ин Лий, който отправи страхотен удар от границата на наказателното поле към горния ляв ъгъл, разписвайки се за 1:0.

В 58-ата минута Дембеле демонстрира отличен поглед върху играта и изведе Уорън Заир-Емери сам срещу Льокомт, а той без затруднения се разписа за 2:0.

Само осем минути след това ПСЖ си реши абсолютно всичко в мача, след като Ашраф намери Витиня, той стреля прецизно от границата на наказателното поле по земя към десния ъгъл - 3:0.

В добавеното време гол на Гонсало Рамош не бе признат заради засада на Килиан Мбапе.

Бивш играч на ПСЖ за получаването на Златната топка от Меси: "Това е срам"