Пари Сен Жермен се наложи с 3:1 над Метц на "Парк де Пренс" в среща от 17-ия кръг на Лига 1, с което събра 40 точки на върха в класирането, на 5 пред втория Ница.

В 49-ата минута ПСЖ излезе напред в резултата, когато Канг-ин Лий намери Витиня в наказателното поле, а той с удар в долния ляв ъгъл вкара за 1:0.

Час игра след началото на двубоя Витиня продължи да впечатлява и пусна великолепно подаване към Килиан Мбапе, който не остави никакви шансове на вратаря Укиджа и с мощен удар в горния ляв ъгъл покачи на 2:0 в полза на Пари Сен Жермен.

В 72-рата минута Метц успя да върне едно попадение. Ламин Камара центрира добре от ъглов удар и качи топката на главата на Матиьо Удол, който стреля към левия ъгъл, а Джанлуиджи Донарума не успя да спаси - 2:1.

В 83-ата минута Килиан Мбапе наказа грешка в защитата на Метц и оформи крайното 3:1. В добавеното време Гонсало Рамош пропусна добра възможност да отбележи четвърто попадение за Пари Сен Жермен.

Лил - ПСЖ 1:1 в мач от Лига 1