Олимпик (Марсилия) стартира новия сезон във френската Лига 1 с трудна победа срещу Реймс. Селекцията Марселино Гарсия Торал имаше критични мигове на "Велодром", но все пак постигна обрат за успеха с 2:1.

Скъпарската селекция на южняците беше сюрпризирана неприятно още в самото начало, когато японският национал Ито изведе гостите напред.

ОМ отговори на предизвикателството и 13 минути по-късно Оунахи възстанови паритета. Ито обаче можеше да ги разочарова още един път, ако обаче не бе безценната намеса на ВАР, която отмени попадението на азиатеца.

Четвърт час преди края "Велодром" дочака своя радостен миг, когато миналогодишната рекордна покупка на марсилци - Витиня, който намери път към вратата на Диуф след асистенция на Сар.

По-късно тази вечер защита на титлата си стартира и раздиращият се от скандали ПСЖ.

Панатинайкос - Олимпик (Марсилия) 1:0 в квалификация от Шампионската лига