Отборът на Ница записа домакински успех над Аячо с 3:0 в среща от 23-ия кръг на първенството на Франция по футбол.

Победата бе четвърта поредна за Ница, чийто отбор заема седма позиция във временното класиране в Лига 1 с 37 точки, на три от топ 5.

Съставът на Аячо допусна второ поредно поражение и се намира в зоната на изпадащите, на 18-о място с 18 точки.

Бразилецът Данте вкара първия гол си гол за сезона и даде преднина на Ница още в третата минута на мача. 18-годишният Бадредин Буанани удари греда за домакините през първото полувреме.

Алжирският национал Билал Брахими, който влезе като резерва в 66-ата минута, се разписа на два пъти в 69-ата и 90-ата минута след страхотни изстрели от далечна дистанция, оформяйки крайното 3:0 за Ница.

Бранител на Ница: Не мисля, че съм много по-лош от защитниците, които Дешан повика за Мондиал 2022

23-годишният французин има 25 мача за Ница този сезон и не е отбелязал гол.