Съставите Ница и ПСЖ завършиха 1:1 на "Алианц Ривиера" в двубой от седмия кръг във френската Лига 1. Али Абди даде аванс на домакините в 39-ата минута, а Нуно Мендеш изравни за шампионите в 52-рата минута на срещата.

Ница бе по-опасният отбор в началото на срещата, като стигна и до първата по-голяма възможност. В 13-ата минута след центриране в наказателното поле на ПСЖ, Мохамед Али-Чо съумя да стреля с глава, но Джанлуиджи Донарума отрази.

В 37-ата минута Нуно Мендеш получи топката на границата на наказателното поле на Ница и имаше пространство и време и да шутира към вратата на домакините, но Марчин Булка демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Ница успя първи да удари в двубоя, като домакините поведоха в 39-ата минута, когато след разбъркване в наказателното поле на ПСЖ топката не бе изчистена по най-добрия начин. Али Абди овладя на гърди и стреля от воле, а след серия от рикошети Джанлуиджи Донарума бе оставен безпомощен.

ПСЖ започна ударно втората част и изравнителното попадение не закъсня. В 52-рата минута Усман Дембеле комбинира с Нуно Мендеш, който не се поколеба да шутира от границата на наказателното поле и да матира Марчин Булка, за да възстанови паритета.

Две минути по-късно след центриране в наказателното поле на Ница, Маркиньос стреля с глава, но прати топката покрай десния страничен стълб на вратата на домакините.

ПСЖ опита късен натиск, който обаче не даде резултат, а възпитаниците на Луис Енрике се задоволиха само с точка при гостуването си на Лазурния бряг.

Равенството не позволи на ПСЖ отново да се изравни на върха във Франция с отбора на Монако, като съставът воден от Луис Енрике има 17 точки, с две по-малко от лидера. Ница пък се изкачва до 9-о място, след като вече има 9 точки в актива си.