Ница победи Лион с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Лига 1. В двубоя имаше два червени картона, които бяха показани на играчи на двата тима. След успеха Ница се изкачи на осмо място с 32 точки. Лион остана на шеста позиция със същия точков актив.

Мачът започна много лошо за гостите от Лион, които останаха с човек по-малко на терена още в 22-ата минута. Бранителят Фернандо Маркал беше изгонен, след като повали футболист на Ница малко преди наказателното поле.

В 33-ата минута Ница поведе. Попадението беше дело на Каспер Долберг, който се разписа с плътен удар от средно разстояние. В даденото от съдията продължение на първото полувреме Лион изненадващо изравни с гол на Карл Токо Екамби, който отбеляза след отлично подаване на Максуел Корне. В заключителните секунди на продължението, което бе осемминутно, Ница остана с човек по-малко. Адам Оунас беше изгонен, след като реагира много остро на съдийско решение.

В средата на второто полувреме Ница все пак вкара втори гол отново чрез Каспер Долберг, като по този начин датчанинът донесе трите точки на своя тим.