Ница направи 1:1 срещу Страсбург в мач от втория кръг на френската Лига 1. Това е второ поредно равенство за тима от Лазурния бряг, докато Страсбург спечели първа точка в първенството.

Първото положение в мача бе за гостите, но ударът на Кевин Гамейро бе спасен от Каспер Шмайхел в 15-ата минута. Малко след половин час игра Ница получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Жерзино Нямси, а Анди Делор превърна наказателния удар в гол - 1:0.

Още в първата минута на втората част Шмайхел отново показа висока класа, като спаси удар на Хабиб Диало от Страсбург.

Десет минути по-късно Страсбург заслужено изравни, след като Кевин Гамейро получи пас в наказателното поле и прехвърли датския вратар.

В 83-ата минута Ница бе близо до победата, но удар на Жордан Латомба бе спасен по удивителен начин от вратаря на гостите Матс Селс.