Отборът на Нант се класира за четвъртфиналната фаза от турнира за Купата на Франция.

Тимът не си позволи подценяване на двубоя със съседите си в класирането на Лига 1 от Тулуза и излезе на терена в близък до титулярния си състав.

Футболистите на тима за пореден път почетоха бившия си съотборник Емилиано Сала, останки от чийто катастрофирал самолет бяха намерени в Ламанша.

Настояват останките от разбития самолет с Емилиано Сала да бъдат извадени от морското дъно

"Ще е скъпо, но какво значение има?"

Сала трябваше да бъде продаден на английския Кардиф, но на път за финализиране на контракта, състезателят изчезна безследно. Късно снощи бе доказано, че са намерени останки от самолета, който го е превозвал на път към Великобритания.

Снимка 403678

Източник: Twitter

Нант реши всичко в мача си с Тулуза още в рамките на първото полувреме.

След едва 9 минути игра Кулибали даде преднина на отбора си, а малко след това можеше да прати топката за втори път в мрежата на съперника. Това не се случи, но натискът на Нант продължи.

Снимка 404812

Четири минути преди паузата Лимбомб се оказа в чудесна позиция и увеличи преднината на състава си на 2:0, предрешавайки победителя в сблъсъка.

Снимка 404814

В рамките на вторите 45 минути нови попадения не бяха реализирани, което означаваше, че Нант заслужено е сред четвъртфиналистите в турнира.

В тази фаза своето участие гарантираха още отборите на Орлеан и Дижон. Те спечелиха гостуванията си съответно на Метц и Ирис.