Носителят на купата на Франция Нант се класира на полуфиналите в турнира за втора поредна година.

У дома "канарчетата" се наложиха с 2:1 над Ланс, въпреки че бяха лишени от подкрепата на феновете си заради наказание от местната федерация.

На "Стад де ла Бужоре" гостите от Северна Франция започнаха по-добре и в 28-мата минута капитанът Секо Фофана откри резултата. Полузащитникът засече с левия крак центриране от левия фланг и с помощта на малко късмет прати топката във вратата на Нант за 0:1.

Преднината на Ланс обаче се изпари моментално. Още в ответната атака Нант получи право да изпълни дузпа за нарушение на аржентинеца Факундо Медина, който препъна свой опонент. Зад топката застана Анди Делор, който с бомбен удар в центъра на вратата изравни.

Нант направи обрата пълен в 59-ата минута, когато Делор бе точен от нова дузпа. Алжирецът изведе Игнатиус Ганаго зад гърба на отбраната и той бе препънат от вратаря на Ланс Жан-Луис Лека, което накара съдията Клеман Тюрпен да посочи бялата точка за втори път в мача.

В другия двубой от четвъртфиналите, игран тази вечер, Тулуза разгроми с 6:1 тима на Родез, който е на последното място в Лига 2.

"Виолетовите" поведоха с 3:0 още до десетата минута и с 5:0 до почивката и нямаха никакви затруднения, за да подпечатат мястото си на полуфиналите.

Два гола за успеха на Тулуза вкара Тайс Далинга, а по веднъж се разписаха Закария Абухлал, Бранко ван ден Боомен, Фарес Шайби и Габриел Суасо. Почетното попадение за Родез вкара Валити Юнуса, като с него бе фиксиран и крайният резултат в 69-ата минута.

По-късно днес Олимпик Марсилия и Анеси ще определят последния полуфиналист в надпреварата. Във вторник за финалната четворка се класира и тимът на Олимпик Лион.