Монпелие и Монако постигнаха много важни победи в срещите си от 12-ия кръг на френската Лига 1. И двата тима застигнаха втория Лион и са с по 23 точки. Начело е Пари Сен Жермен, който снощи изненадващо завърши 2:2 у дома с 13-ия Бордо.

Монпелие спечели като гост на Лориен с 1:0 благодарение на гол на резервата Петър Шкулетич в 74-ата минута. Анри Делор овладя умело топката и подаде на сърбина, чийто удар се отби в ръката на защитник на Лориен. това само заблуди вратаря Пол Нарди, който не можа да спаси, плонжирайки. След четвъртата си загуба в последните 5 мача Лориен остава в зоната на изпадащите на 18-о място с 8 точки.

Монеко затвърди възходящата си форма и след като се справиха с Пари Сен Жермен с 3:2, сега не срещнаха особени проблеми с Ним и го сразиха с 3:0.

Гостите улесниха "принцовете", след като Люка Дюф отиде да се къпе в 68-ата минута, след като видя червения картон за влизане в краката на съперник. Съдията погледна ситуацията на монитора и потвърди решението си.

Преди това Софиан Диоп откри резултата в 19-ата минута, а в 75-ата минута и в 76-ата минута Желсон Мартинш и Кевин Фоланд добавиха още два гола.

Анже затвърди добрата си форма и постигна трета победа в пет мача, Тимът се наложи с 3:1 като гост над новака Ланс. Матиас Лаге откри в 22-ата минута за гостите, а Стефан Бахокен в 49-ата минута отново ги изведе напред, след като Арно Мунига беше изравнил в 34-ата минута. Крайното 3:1 направи Пиерик Капел в края на вълнуващия двубой.

В последния мач от 16:00 часа Брест спечели гостуването си на Метц с 2:0. Това стана с попадение на Ирвин Кардона в 12-ата минута и автогол на Джон Бойе в 64-ата минута. Брест излезе на десето място с 18 точки, а Метц падна на 12-а позиция с 16 точки.