Отборът на Метц победи Олимпик (Лион) с 3:2 в двубой от френската Лига 1 и се изкачи поне временно в класирането до предпоследно място, като изпревари Бордо.

По този начин отборът запази малки шансове да се изкачи поне на 18-о място, което дава право да играе плейоф за оставане в Лига 1. Олимпик Лион пък почти се прости с надеждите си да играе в Европа през следващия сезон, след като е на 5 точки от петото място, което дава право на участие в Лигата на конференциите.

Метц нанесе своя удар през първото полувреме, след като в 27-ата минута Венсан Пажо откри резултата след корнер, а в 40-ата минута Дидие Ламкел Зе направи 2:0, копвайки топката над вратаря след хубав пас на Папе Сар.

Олимпик Лион върна едно попадение чрез Муса Дембеле точно преди почивката.

В 68-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Тиаго Мендеш бе изгонен с директен червен картон.

В края на срещата драмата се получи, след като Олимпик Лион изравни отново чрез Муса Дембеле, получил пас от Карл Токо Екамби.

В добавеното време обаче Метц все пак стигна до трите точки с брилянтен удар на Фарид Булая.