Олимпик (Марсилия) победи Лориен с 3:1 в 19-ия кръг на френската Лига 1 и продължава да е в Топ 3 на първенството.

Южняшкият тим направи пълен обрат в мача, след като изоставаше в резултата в средата на първото полувреме. Теремас Мофи успя да изведе бретонците напред, но бившият футболист на Арсенал Сеад Колашинац изравни за тима от Марсилия десетина минути по-късно.

Втората част започна ударно за тима на Олимпик (Марсилия), който в рамките на шест минути вкара две попадение.

Ланс продължава да диша във врата на ПСЖ след минимален успех над Оксер

Победното попадение за домакинете бе дело на поляка Пжемислав Франковски от дузпа

Първо Алексис Санчес успя да изведе домакините напред в 53-ата минута след асистенция на Самюел Жиго. В 59-ата минута Жордан Верету направи преднината на южняците сериозна.

Марсилия бе по-добрият отбор и до края на срещата, като не спря да търси четвърто попадение.

Тимът на Игор Тудор се приближи на две точки в класирането до втория Ланс, докато Лориен остава на шеста позиция за момента.