Отборът на Пари Сен Жермен е първият финалист в турнира за Купата на Франция. Селекцията на Томас Тухел стори това със стил, след като унизи един от големите си съперници Лион с 5:1 насред неговия "Парк Олимпик".

Първото полувреме на дербито предложи доста интересни моменти, като и двата тима си размениха по един гол чрез младите си звезди Мартин Терие и Килиан Мбапе.

Kилиан Мбапе става част от олимпийския футболен отбор на Франция

Младокът е готов и за това предизвикателство

"Хлапетата" обаче си докараха сериозна беля в 61-ата минута, когато бразилецът Марсал получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко. Оттук насетне всичко за ПСЖ се разви като по сценарий и до края на срещата гостите се разписаха цели 4 пъти.

С хеттрик за голямата победа изпъкна звездата Килиан Мбапе, а по веднъж се разписаха Неймар от дузпа и Пабло Сарабия в 82-ата минута.

На финала парижани ще се изправят срещу победителя от другата полуфинална двойка Сент Етиен - Рен.

ЛИОН - ПСЖ 1:5

1:0 Терие (11"), 1:1 Мбапе (14"), 1:2 Неймар -дузпа (64"), 1:3 Мбапе (70"), 1:4 Сарабия (82"), 1:5 Мбапе.