Лион нанесе едва втора загуба на ПСЖ от началото на сезона във френската Лига 1. В мач от 22-ия кръг на първенството "хлапетата" се наложиха над парижани с 2:1 у дома. Набил Фекир даде пренина на своя отбор още във 2-ата минута. В края на полувремето Курзава изравни. Срещата отиваше към равенство, когато Мемфис Депай с брилянтен удар направи 2:1

Във временното класиране тимът на Унай Емери заема първо място с 56 точки. Лион излезе втори с 48.

ПСЖ бе без голямата си звезда в този мач Неймар, който е контузен. Вместо него в титулярния състав се появи Анхел ди Мария.

Снимка 335438

Лион откри резултата с първата си добра възможност. Във втората минута "хлапетата" получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар на около 30 метра леко вдясно от вратата. Набил Фекир застана зад топката и с блестящо изпълнение изненада Алфонс Ареола вкара за 1:0.

В следващите минути Единсон Кавани пропусна две добри възможности за гол.

В 36-ата минута Мбапе бе заменен от Дракслер. Младокът получи тежък удар в главата след сблъсък с Антони Лопеш.

В добавеното време на първото полувреме ПСЖ стигна до изравняване. Дани Алвеш напредна отдясно центриране намери Лейвин Курзава в пеналта, който с бомбен шут прати топката в напречната греда и от там във вратата за 1:1.

В 57-ата минута парижани останаха с човек по-малко. Даниел Алвеш бе изгонен заради пререкания със съдията Клеман Тюрпен.

Снимка 335437

"Хлапетата" вдигнаха оборотите и в 62-ата минута Мариано Диас се озова на добра позиция, но Ареола спаси удара му. В 86-ата минута отново стражът на ПСЖ се намеси добре след удар на Траоре.

Така се стигна до четвъртата минута на даденото от съдията продължение, когато Мемфис Депай с брилянтен удар извън наказателното поле донесе победата на своя отбор.

Неймар: Целта пред ПСЖ е спечелване на Шампионската лига