Макар и да се смята за сигурен първенец, френският гранд ПСЖ инкасира доста срамен резултат, който ще развали вкуса на столичани от задаващите се за тях шампионски празненства.

Тази вечер селекцията на Томас Тухел падна с 1:5 при визитата си на втория Лил. По този начин "песовете" намалиха до "само" 17 точки изоставането си от Мбапе и компания, но ако не друго, то поне нанесоха сериозен удар по тяхното реноме.

Снимка 418189

Източник: /twitter.com/losclive

Срещата тръгна криво за парижани, които изоставаха след само 7 минути. Тома Мюние имаше малшанс да си вкара автогол, след като засече в собствената си врата центриране на Джонатан Иконе.

ПСЖ отговори веднага на предизвикателството, след като Мбапе навърза трима бранители на съперника и подаде към далечната греда, където включилият се Хуан Бернат вкара за 1:1. Испанецът обаче се превърна в големия грешник за своите, когато в 36-ата минута беше изгонен с директен червен картон заради нарушението му като последен в отбрана.

Оттук насетне на терена имаше само един тим и това беше този на Лил. Домакините поведоха отново шест минути след паузата. Никола Пепе се бе вклинил между Кимпембе и Керер, след което реализира майсторски сам срещу Ареола.

Преднината на "червените" стана два гола, когато Бамба матира ПСЖ с плътен шут близо до лявата греда.

Но това не бе всичко...

Шамар №4 за гостите настъпи в 71-ата, когато Габриел беше най-добре позициониран при центриране от фаул и с глава направи 4:1. Точка на унижението пък постави ветеранът Жозе Фонте в 84-ата. Последното попадение отново дойде след статично положение, като този път португалецът се разписа при корнер.

Снимка 418191

В следващия кръг ПСЖ ще опита да измие срама с успех над Нант, докато Лил гостува на Тулуза.

Лион остава без треньор след края на сезона

Бруно Женезио напуска клуба

Припомняме, че при победа тази вечер, ПСЖ щеше да стане шампион на Франция за пореден път...

ЛИЛ - ПСЖ 1:5

1:0 Мюние - автогол (7"), 1:1 Бернат (11"), 2:1 Пепе (51"), 3:1 Бамба (65"), 4:1 Габриел (71"), 5:1 Фонте (84")