Вицешампионът на Франция Ланс постигна втора поредна победа във Франция. С гол на полузащитника Давид Коща в началото на второто полувреме "жълто-червените" надделяха с 1:0 при гостуването си на Нант в двубой от 20-ия кръг на Лига 1.

Успехът върна вицешампионите на шестото място в класирането, което дава право на участие в европейските клубни турнир идната есен.

През целия мач футболистите на Ланс имаха преимущество, но в средата на първото полувреме попадение на Тино Кадевере за тима на домакините от Нант бе отменено заради засада.

Ланс все пак стигна до успеха в 48-мата минута, когато Давид Коща получи топката в наказателното поле и без колебания я прати в мрежата на "канарчетата". До края на двубоя португалецът имаше възможност да се разпише още на два пъти, но късметът не бе на негова страна.

След тази победа Ланс има 32 точки и изостава само с три от третия Брест, който по-късно днес играе с втория Ница.

Нант пък е на 13-о място с 19 точки, само на три над зоната на изпадащите.

Ланс победи Севиля с 2:1 в мач от група "В" на Шампионска лига