Отборът на Монако претърпя още едно разочарование през този сезон. Тимът от Княжеството изгуби и последната си надежда за нещо позитивно, след като отпадна на полуфиналите от турнира за Купата на Лигата.

Повторният дебют на Леонардо Жардим беше белязан от загуба с дузпи при гостуването на Гингам. Редовното време завърши при резултат 2:2.

Франсеск Фабрегас: Уважавам много Жардим, вече говорихме по важни теми

"Той е постигнал добри резултати с Монако в миналото"

Вече по традиция, Монако получи ранен червен картон. Още в 14-ата минута Вилиам Винкьор беше изгонен заради неспортсменско нарушение. Това обаче не попречи на колегите му, които до почивката вече водеха с 0:2 след точни изстрели на Рони Лопеш и Головин.

Гингам обаче демонстрира невероятен характер и след паузата навакса изоставането си след голове на Менди и Тюрам. Така и след безплодни продължения, всичко трябваше да бъде решено след дузпи. При тях гостите направиха цели три пропуска (Глик, Хенрикс и Диоп), което прати опонентите им на финал.