Монако продължава със стремглавото си пропадане в Лига 1. Тимът от Княжеството вече е в зоната на изпадащите, след като инкасира 13-ата си загуба от началото на сезона. Тази вечер "червено-белите" паднаха при визитата си на директен конкурент за спасението - Дижон с 0:2.

Тиери Анри прибира сериозна неустойка от Монако

"Монегаските" уволниха треньора

Макар и със звезди от ранга на Радамел Фалкао и Сеск Фабрегас, многегаските не показаха необходимия живец след уволнението на Тиери Анри. За срещата с дижонци, гостите бяха водени от Франк Паси, който от понеделник ще предаде щафетата на новия-стар наставник Леонардо Жардим.

Домакините подсигуриха своя успех с по един гол в двете полувремена. В 24-ата минута се разписа кореецът Квон, получил хитър пас за отбраната от Чафик. Надеждите на Монако за нещо повече пък прекърши тунизиецът Слити, оползотворил отлична асистенция на Тавареш.

Монако е близо до привличането на Желсон Мартинш

Португалецът идва под наем от Атлетико (Мадрид)

Налдо от гостите пък за втори пореден мач в Лига 1 получи червен картон, като опитният бразилец продължава да разочарова тотално с изявите си, откакто бе закупен от германския Шалке 04.

Монако ще опита да се върне на победния път в следващия кръг, когато отборът приема у дома Тулуза. На Дижон пък престои визита на Анже.

Официално: Леонардо Жардим смени Тиери Анри в Монако