Аячо постигна изненадващ успех като гост с 2:1 над Олимпик (Марсилия) в мач от френската Лига 1. Преди кръга отборът от Корсика заемаше последното място във временното класиране, но с трите точки се изкачи до 18-а позиция.

Олимпик (Марсилия) остава втори в подреждането, но шампионът Пари Сен Жермен може да увеличи разликата си с него при победа над Реймс по-късно тази вечер. Това бе първо поражение за южняците в първенството.

Съставът от Марсилия стартира силно в двубоя, като капитанът му Димитри Пайе откри резултата от дузпа в 15-ата минута.

Бевик Мусити-Око успя да изравни десет минути по-късно, а в самото начало на второто полувреме Леонардо Балерди си вкара автогол и даде аванс на корсиканците. Гостите запазиха преднината си до края на мача и спечелиха втора победа в първенството.