Пилотът на Ред Бул - Макс Верстапен спечели състезанието за Гран при на Монако. Нидерландецът стартира от първа позиция след проблемите на Шарл Льоклер и така записа втора победа за сезон 2021 и първа в кариерата му от улиците на Монте Карло.

Втори на малко повече от девет секунди финишира Карлос Сайнц (Ферари), а трети остана Ландо Норис от тима на Макларън. Четвърти и пети останаха съотборникът на Макс Серхио Перес и Себастиан Фетел с Астън Мартин.

Световният шампион Люис Хамилтън остана едва 7-и, след като заради лошата си квалификация нямаше възможност да стартира от по-предна позиция, а след това загуби и още позиции, така че това бе много лош уикенд за него.

Това означава, че той загуби лидерството в шампионата, след като взе само 7 точки и има 101, докато Макс добави 25, за да събере 105 след 5 кръга.

Катастрофа и полпозишън за Шарл Льоклер в Монако

Монегаскът записа най-добро време в квалификациите, но катастрофира

Още преди самия старт на състезанието повреда в скоростната кутия принуди Шарл Льоклер, който трябваше да започне от полпозишън, да прибере болида си в бокса и трябваше да стартира от алеята пред боксовете. Няколко минути по-късно обаче официално стана ясно, че младият монегаск няма дори да стартира надпреварата, след като той излезе от болида си.