Световният шампион Макс Верстапен (Нидерландия) с "Ред Бул" спечели спринтова надпревара и ще стартира от първа позиция в утрешното Гран при на Емилия-Романя във Формула 1.

Нидерландецът, който потегли първи, след като победи в квалификацията вчера, записа време от 30:39.567 минути и взе 8 точки.

Втори се класира Шарл Льоклер (Монако) с "Ферари" на 2.975 секунди, а третия е съотборникът на Верстапен - Серхио Перес (Мексико) с пасив от 4.721 секунди.

Верстапен стигна до победата изключително драматично, изпреварвайки Льоклер в предпоследната обиколка.

Пилотите на "Мерцедес" Люис Хамилтън и Джордж Ръсел ще стартират съоветно съответно 14-и и 11-и.

Джордж Ръсел даде най-добро време във втората свободна тренировка за Гран при на Емилия Романя

Ръсел направи най-бързата обиколка на пистата "Имола" - 1:19.457 минута

Китайският пилот Гуанюй Чжоу с "Алфа Ромео" не успя да завърши, след като се сблъска с Пиер Гасли от "Алфа Таури" и разби болида си.

Според резултатите от състезанието първите осем пилоти спечелиха точки. Стартовата решетка се формира въз основа на резултатите от спринта, а не на квалификацията, която се проведе преди ден.

Имола се завърна в календара на Формула 1 през 2020-а след 14-годишно отсъствие, но това е първи път от три издания, в които феновете са допуснати след пандемията на коронавирус. За уикенда са продадени над 120 хиляди билета.

Състезанието за Гран При на Емилия-Романя е в неделя от 16.00 часа българско време.