Босът на Макларън Мартин Уитмарш не вижда причина да се притеснява от липсата на нов договор с Люис Хамилтън. Той не се съмнява, че новият контракт ще бъде подписан съвсем скоро. Сегашният договор между пилота и отбора изтича в края на годината и все още има някакъв шанс Мерцедес да съблазни британеца, ако Михаел Шумахер напусне.
Уитмарш настоява, че Хамилтън и Макларън ще стигнат до възможно най-доброто решение и за двете страни. Предстои тежка битка за титлата във втората половина на сезона и Уитмарш е убеден, че липсата на окончателно решение преди Гран при на Белгия няма да се окаже пагубна.
„Наистина не смятам, че е проблем. Люис и аз говорихме два или три пъти. С него се познаваме, откакто той беше на 11 и винаги разговорите ни са били как да победим другите отбори и как да печелим състезания. Ситуацията с договора е относително лесна. Ако Люис иска да остане в отбора, което той ми сподели, че желае, тогава трябва да остане. И ако ние искаме да го задържим, тогава трябва да направим това. А щом отговорът и на двете страни е "да", значи всичко е изпълнимо. Не трябва да се фокусира толкова върху това, колкото върху състезанията, бързината и вършенето на възможно най-добра работа", заявява шефът на отбора.
Хамилтън имаше някои разочарования тази година и е с 47 точки по-малко от лидера Алонсо, но Уитмарш смята, че 27-годишният пилот е в най-добрата си форма. „Той премина през различни периоди и беше интересно за нас, които го познаваме от много години, да го наблюдаваме. Сега е по-силен психически от всякога. Той е много силен и пламенен пилот, който иска да печели състезания, а вече има и достатъчно опит", обяснява британецът
Уитмарш: Хамилтън остава

Източник: Интернет
Мартин вярва на Люис.
БЕЗ РЕЗЕРВИ
Още по темата
Водещи
Бизнес
Истории
