След 111 старта Нико Розберг спечели толкова мечтаната първа победа в кариерата си във Формула 1. Германецът донесе и първа победа за отбора на Мерцедес AMG след завръщането му като производител през 2010 година.

Втори остана пилотът на Макларън Дженсън Бътън, който бе на крачка от победата, но при последното влизане в бокса механиците го забавиха. Третото място на почетната стълбичка зае неговият съотборник Люис Хамилтън. В последните обиколки феновете видяха супер битка между 10 пилоти в борба за предните позиции.

Триумфът направи Розберг първият нов победител във Формула 1 след Хейки Ковалайнен, който през 2008 г. спечели Гран При на Унгария. Това беше преди 64 състезания. Розберг донесе и първата победата на заводски отбор на Мерцедес от Гран При на Италия през 1995 г., когато триумфира легендарният Хуан Мануел Фанджо.

Третото място на Люис Хамилтън помогна на британеца да излезе начело в класирането за сезона с 45 точки. Две точки по-назад е съотборникът му Дженсън Бътън. Деветото място на Фернандо Алонсо позволи на пилота на Ферари да заеме трето място с 37 точки, една повече от Марк Уебър. Австралиецът завърши четвърти, след като в последните две обиколки изпревари световния шампион Себастиан Фетел. Михаел Шумахер с Мерцедес, който стартира от втора позиция отпадна в 16-ата обиколка, след като при първото спиране в бокса едната гума не беше добре затегната и колелото изпадна на пистата.