Люис Хамилтън записа успех в Гран при на Испания от Формула 1. Макс Верстапен остана втори на финала, но не се предаде, влезе за нови сликове шест обиколки преди края и спечели бонус точката, която се дава за най-бърза обиколка в състезанието.

Така в класирането при пилотите след четвъртия кръг от сезон 2021 във Формула 1 Хамилтън увеличи преднината си на 14 точки пред втория Верстапен.

Юбилеен полпозишън за Люис Хамилтън

Стартира за стотен път от първа позиция

Трети на почетната стълбичка се качи Валтери Ботас. Финландецът не направи най-доброто състезание в кариерата си, но все пак успя да се справи с устрема на пилота на Ферари Шарл Льоклер, който отново показа много добро темпо.

Младият монегаск финишира четвърти и продължава да се бори за приза "Най-добър от останалите", въпреки присъствието на Серхио Перес зад себе си с болид на Ред Бул. Мексиканецът остана едва пети и днес отново не успя да помогне на своя съотборник Верстапен в борбата му в челото с Хамилтън.

Люис Хамилтън: Вървим в правилната посока