Люис Хамилтън спечели състезанието за Голямата награда на Унгария, 11-и кръг от световния шампионат във Формула 1. Пилотът на Макларън финишира първи на тресето, като записа време 1:41.05 часа.

Втори и трети се наредиха състезаващите се за Лотус - Кими Райконен и Ромен Грожан. Финландецът до последно се надяваше, че ще успее да се пребори с Хамилтън, но в крайна сметка завърши на секунда зад него. Грожан пък изостана на 10 от лидера.

Четвърти остана световният шампион за последните две години Сенастиан Фетел с Ред Бул, а пети се нареди лидерът във временното класиране Фернандо Алонсо с Ферари. Испанецът завърши на 26 секунди след Хамилтън.

Топ 10 допълниха още Дженсън Бътън, Бруно Сена, Марк Уебър и Нико Розберг.

След състезанието на „Хунгароринг" предстои кратка пауза в сезона във Формула 1. Следващото състезание е чак на 2-ри септември на легендарната писта „Спа" в Белгия.