Люис Хамилтън спечели Гран при на Великобритания във Формула 1. Британският пилот на Мерцедес завърши пред своя съотборник Валтери Ботас.

Състезанието започна с драма на старта за холандеца Макс Ферстапен. Още преди загряващата обиколка болидът на Ред Бул бе заобиколен от механици, които сменяха предното крило.

Мерцедес над всички в първите две свободни тренировки преди Гран при на Великобритания

Утре, от 13:00 часа, е третата свободна тренировка

Самият старт бе силен за Валтери Ботас. Победителят от квалификациите блокира отлично атакувалия го в първи завой Люис Хамилтън, а зад тях Себастиан Фетел от Ферари изпревари Пиер Гасли от Ред Бул и спечели петото място от шесто на решетката.

Ботас влезе в бокса в 17-та обиколка и това се оказа определящо.  Класирането се запази непроменено дълго време, като Хамилтън водеше на Ботас, а зад тях се надпреварваха Фетел, Ферстапен, Шарл Льоклер и Гасли. Това обаче продължи до изпреварването на Льоклер срещу Гасли в 36-та обиколка, а две по-късно Фетел отпадна.

Германецът беше изпреварен от Ферстапен, а в следващия завой той заби болида си в Ред Бул-а на холандеца с късно спиране. Хамилтън спечели с комфортна преднина от 24.928 секунди, а Льоклер завърши трети.

Британецът води с 39 точки пред Ботас на върха в класирането при пилотите след десет проведени кръга.