Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън стана световен шампион във Формула 1 за седми път. Британецът спечели Гран при на Турция на пистана "Интерсити Истанбул Парк". Така той изравни рекорда на великия Михаел Шумахер.

Хамилтън стартира от шеста позиция в Истанбул, но излезе трети още на старта. Британецът допусна грешка на мокрото трасе и отиде на шеста позиция след 5 обиколки.

11-ата обиколка настъри разместване в класирането, след като  Ласн Строл влезе в бокса за смяна на гуми, а Макс Верстапен оглави класирането, но не беше влизал в бокса.

Снимка 505474

Люис Хамилтън излезе начело в 38-ата обиколка на състезанието, като след него бяха Перес и Верстапен. В крайна сметка британецът успя да запази първата си позиция и триумфира в Истанбул.

Втори остана Серхио Перес, а трети се нареди Себастиан Фетел. Шарл Льоклер финишира четвърти, а след него завърши Карлос Сайнс.