Уникална драма се разигра на пистата "Хунгароринг" по време на днешния старт от Формула 1 за Гран при на Унгария, спечелен от финландеца от Макларън Хейки Ковалайнен.

Три обиколки преди края гръмна двигателят на Ферарито на Фелипе Маса. Бразилецът водеше убедително и се виждаше победител. Маса полудя от яд и щеше да строши болида си.

Фелипе взе водачеството още от самото начало на Голямата награда на Унгария. На старта бразилецът, който тръгна от трета позиция, се провря между двата болида на Макларън, карани от Люис Хамилтън и Хейки Ковалайнен.

Това е първа победа в кариерата на Ковалайнен. Втори е Тимо Глок от Тойота, а трети - действащият първенец Кими Райконен. Първият пилот на Макларън - Люис Хамилтън, финишира пети.

В генералното класиране при пилотите британецът Хамилтън, който е световен вицешампион от миналия сезон, остана начело с 62 точки. Втори излезе Райконен с 57 т. Отпадналият Маса е трети с 54 точки.