Кими Райконен спечели състезанието за Голямата награда на САЩ и отложи с поне една седмица короноването на Люис Хамилтън като петкратен шампион във Формула. Това е първа победа на Кими от 2013-а година.

Себастиан Фетел: Този уикенд ще рискувам повече

Фетел: Този уикенд ще рискувам повече

"Имаше състезания, в които можех да се справя по-добре"

Финландецът направи страхотен старт и изпревари Хамилтън на старта. Себастиан Фетел допусна поредната си грешка и се удари леко с Даниел Рикардо в първите секунди на състезанието. Това го отпрати на 15-а позиция и го лиши от шанс за победа в Остин.

Хамилтън подгони здраво Райконен и влезе първи в бокса в 11-а обиколка. Финландецът направи единствената смяна 9 обиколки по-късно. Фетел кара 27 обиколки с едни гуми и достигна до втора позиция. Той се върна на пета позиция.

Снимка 384876

Преди това Даниел Рикардо получи повреда и напусна състезанието. Неговият съотборник Макс Верстапен се движеше втори плътно зад Райконен. В последните обиколки Хамилтън почти изпревари Макс, но допусна грешка при маневрата и финишира трети.

Фетел взриви феновете на Ферари с блестяща маневра, изпреварвайки Валтери Ботас. Германецът финишира четвърти и е на 70 точки за лидера Хамилтън в генералното класиране три състезания преди края на сезона.