Дори прочутият британски актьор Роуън Аткинсън не успя да донесе късмет на Макларън и да помогне на някои от пилотите на тима да спечели дебютното състезание в Индия.

Аткинсън, който придоби популярност с ролята си на Мистър Бийн от популярния сериал, бе специален гост в щаба на Макларън и на няколко пъти направи уникалните си гримаси, показвайки заинтересованост към най-комерсиалния автомобилен спорт.

Първи обаче на пистата край Делхи завърши световният шампион Себастиан Фетел. 24-годишният германец не изпусна първото място през всички 60 обиколки, след като започна от пол-позишън, като пилотът на Ред Бул записа и най-бързата обиколка в състезанието.

На второ място остана британецът Дженсън Бътън. Шампионът от 2009 година завърши на 8.4 секунди от Фетел и дръпна на Алонсо в борбата за второто място в генералното класиране. Именно испанецът завърши на трето място в Индия на 24.3 секунди от победителя.

Люис Хамилтън и Фелипе Маса пък отново се удариха, като това бе шеста катастрофа между двамата през този сезон. Бразилецът се отказа малко след сблъсъка, а Хамилтън завърши на седмо място.

Малко преди състезанието бе почетена гибелта на пилотите Дан Уелдън от Индикар и Марко Симончели от MotoGP, които починаха след трагични катастрофи през последните 2 седмици.