Пилотът на БМВ-Заубер Ник Хайдфелд изказа намеренията си да стане световен шампион във Формула 1, но призна, че това едва ли ще е възможно още през следващия сезон.

Немският състав бе една от сензациите на изминалата състезателна година. БМВ се представи като третият най-силен състав след Ферари и Макларън.

В надпреварата при конструкторите немците дори станаха втори, тъй като “сребърните стрели” бяха извадени от класирането поради шпионския скандал, който разтресе Формулата.

При пилотите Хайдфелд остана 5-ти. Целта за него през следващия сезон е да спечели някой от стартовете, като той си остави няколко години за триумф с титлата.

“Вече вярвам, че мога да стана шампион с БМВ. Едва ли това ще се случи през 2008 година. Първата ни цел е да спечелим някое състезание”, каза немецът.

Той добави, че не е очаквал отборът му да се класира пред Рено през тази година: “Не вярвах, че нещата ще се развият толкова добре за нас. Явно сме напреднали доста”.