Пилотът на Ред Бул Себастиян Фетел спечели състезанието за голямата награда на Корея. Световният шампион изпревари своя съотборник Марк Уебър още в самото начало и до края на 55-те обиколки не изпусна лидерската си позиция.

По този начин германецът изпревари Фернандо Алонсо и в генералното класиране при пилотите четири състезания преди края на сезона във Формула 1.

Алонсо завърши трети на пистата "Йеонгам", а веднага след него се нареди другият пилот на Ферари Фелипе Маса. Пети остана Кими Райконен, който се намира на трета позиция в класирането при пилотите.

След серия от проблеми със своя болид, един от другите претенденти за титлата Люис Хамилтън остана едва десети и намали драстично шансовете си за краен успех.

В зоната на точките попаднаха още Нико Хюлгенберг с Форс Индия, Ромен Грожан с Лотус и двамата пилоти на Торо Росо Жан-Ерик Верн и Даниел Рикардо. 7-кратният световен шампион Михаел Шумахер остана 13-ти.

Кошмарен ден имаше и другият пилот на МакЛарън Дженсън Бътън, който бе ударен от Камуй Кобаяши в първата обиколка и напусна надпреварата, заедно с Нико Розберг, също пострадал при инцидента.

В генералното класиране при пилотите след третата си поредна победа Фетел е лидер с 215 точки, а над шест зад него остана Алонсо. Трети със 167 пункта е Кими Райконен, който записва забележително завръщане в "кралските гонки" с екипа на Лотус Рено, като все още не е отпадал от нито едно състезание. Хамилтън е четвърти със 153, а на точка зад него е Марк Уебър.