Себастиан Фетел спечели осмата си поредна победа от общо 12-те този сезон във Формула 1 досега. Германецът, който вече си осигури световната титла, триумфира и в Гран При на САЩ

Германецът тръгна от полпозишън и не изпусна първото място до края на състезанието.

Ромен Грожан с Лотус завърши на втора позиция с изоставане от 6,2 секунди, а съотборникът на победителя Марк Уебър завърши трети на 8,3 секунди.

Останалите пилоти финишираха далеч назад, като точки спечелиха Люис Хамилтън с Мерцедес, Фернандо Алонсо с Ферари, Нико Хюлкенберг със Заубер, Серхио Перес с Макларън, Валтери Ботас с Уилямс, Нико Розберг с Мерцедес и Дженсън Бътън с Макларън.

В класирането Фетел вече е с актив от 372 точки, а ако постигне победа и в последното състезание в Бразилия, то той ще изравни рекорда за най-много последователни победи на Роберто Аскари - 9. Алонсо със сигурност ще завърши на второ място в крайното класиране и вече е с 227 точки, а след него е Хамилтън със 187. Приключилия с шампионата Райконен е със 183, а Уебър е със 181 преди последния си старт във Формула 1.