Лидерът в генералното класиране на Формула 1 и настоящ шампион в най-престижната автомобилна надпревара Себастиян Фетел продължи отличното си представяне на пистата "Америка" в Тексас и спечели квалификацията за утрешното състезание.

Фетел ще стартира първи в Гран при на САЩ, а неговият конкурент в битката за титлата при пилотите Фернандо Алонсо претърпя сериозен провал и остана едва 9-ти.

Германецът бе най-бърз по  време на всичките свободни тренировки, а днес записа време от 1:35.877 минути, изпреварвайки с 0.109 Люис Хамилтън, който ще стартира втори.

Трети остана съотборникът на Фетел в Ред Бул Марк Уебър, а веднага след него са двата болида на Лотус. Ромен Грожан ще тръгне към победата утре четвърти, след като успя да даде по-добро време от победителя в последното състезание в Абу Даби Кими Райконен.

Следват Михаел Шумахер, Фелипе Маса и Нико Хюлкенберг, за да дойде и намиращият се на 10 точки от върха в генералното класиране Алонсо. Топ 10 се допълва от Пастор Малдонадо.

Така две състезания преди края на сезона, действащият шампион Себастият Фетел има отличен шанс да си гарантира трета поредна крайна победа във Формула 1.