Световният шампион във Формула 1 Себастиан Фетел започна великолепно защитата на титлата си - с победа на пистата "Албърт Парк" в първото състезание за сезона в Мелбърн, Австралия.

Германецът завъртя 58-те обиколни за 1:29:30.259 часа и остави зад себе си Люис Хамилтън и Виталий Петров. Пилотът на Макларън завърши на 22.297 секунди от победителя. Руснакът, който се състезава за Лотус-Рено и определено изненада с представянето си днес, пък финишира на 30.560 секунди след Фетел.

Лошо започна сезонът за Мерцедес ГП, чиито пилоти не завършиха състезанието. В 23-ата обиколка Михаел Шумахер отпадна, след като получи повреда.

Малко по-късно пък съотборникът му Нико Розберг също приключи с участието си. Колата на германеца започна да пуши, след като Рибенс Барикело се вряза в него малко преди това на един десен завой. Бразилецът не бе пожален и наказанието му беше да мине през бокса. Розберг обаче трябваше да се прибере пеш.

За първи път се видя как действат новите правила и системи с използването на допълнителното крило, както и вече познатата KERS. Интересно е да се отбележи, че досега в историята на Ф1 на подиума не се е качвал руснак.