Тимът на Ферари записа страхотна първа двойна победа за сезона, след като Шарл Льоклер спечели състезанието за Гран при на САЩ във Формула 1 на "Пистата на Америките" в Остин, а съотборникът му Карлос Сайнц-младши завърши на втората позиция.

Трети се нареди световният шампион Макс Верстапен с Ред Бул, който в самия край на надпреварата беше задминат от Ландо Норис с Макларън, но британецът получи петсекундно наказание и се прости с подиума.

Това бе трета победа за Льоклер този сезон и общо осма в кариерата му във Формула 1. За последно пък Ферари записа двоен успех в САЩ от 2006-а година насам. "Черните кончета" напълно доминираха в състезанието и бяха единственият тим в челото, който не използва подобрения по колата си в Остин.

Зад тях Макс Верстапен и Ландо Норис ни предоставиха страхотна битка за третото място. Британецът успя да изпревари световния шампион в 52-ата обиколка, като атаката на Норис дойде в завой №12. Тогава Макс го избута извън пистата с четирите гуми, като и той напусна очертанията на трасето, но в края на завоя нидерландецът беше пред Норис, който не му върна позицията. В крайна сметка Норис беше наказан с 5 секунди, което го върна на четвъртото място, а Макс се качи на подиума. В генералното класиране Макс Верстапен увеличи аванса си пред Норис и вече има преднина от 57 точки.